BİZE ULAŞIN : 0555 555 55 55

EMLAK KULİSİ


EMLAK KULİSİ

İzmir Girişim Grubu, gayrimenkul yatırımlarına odaklanacak!

İzmir Girişim Grubu (İGG), kuruluş işlemlerinin bitirilmesinin ardından sahaya indi. İlk etapta gayrimenkul yatırımlarına odaklanacak olan İGG, para kazanan ve yatırımda bulunan sportif odaklı bir şirket şeklinde büyümeyi planlıyor.

Çok ortaklı yapı ve şirket modelleri ile Türkiye’de birçok ilki hayata geçiren İzmir, yeni bir ortak girişime start veriliyor. Dünya Gazetesi'nden Nihat Delibaşı'nın haberine göre; sanayi ve hizmet sektöründe faaliyette bulunan iş insanlarının başını çektiği, aralarında sivil kurul temsilcisi ve gazetecilerin de yer aldığı 335 kişinin 120 milyon Türk Lirası sermaye ile kurduğu İzmir Girişim Grubu (İGG), kuruluş işlemlerinin bitirilmesinin ardından sahaya indi.

İlk etapta gayrimenkul yatırımlarına odaklanacak olan İGG, para kazanan ve yatırımda bulunan sportif odaklı bir şirket şeklinde büyümeyi planlıyor. Karşıyaka Spor Kulübü’nü (KSK) yaşadığı ekonomik darboğazdan kurtaracak iş modeli üzerinde fikir alışverişinde bulunan iş insanlarının temelini attığı İzmir Girişim Grubu Yönetim ve İcra Kurulu üyeleri, Swissotel Efes’te gerçekleştirilen basın toplantısında hedeflerini duyurdu. İGG Yönetim Kurulu Başkanı Cenk Karace, İzmir ve KSK sevdalısı iş insanlarının önemli yatırım ve hizmetleri hayata geçireceğine dikkat çekti.

Sermayede hedefi 1 milyar TL

İş dünyasından Ege Sanayici ve İş İnsanları Derneği, Batı Anadolu Sanayici ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu, İzmir Sanayici ve İş İnsanları Derneği gibi STK’ların da yapıya destek olduğunu vurgulayan Karace, yaklaşık 3 ay önce spor kulüplerinin şirketleşmesi ve Karşıyaka’nın da bu konuda ilk adımı atması gerektiğini düşünerek harekete geçtiklerine vurgu yaptı. Karace, “İzmirli kulüplerin şu anda bu yapıya ilgisi yok ama ilerleyen süreçte değişeceğine inanıyoruz. Şimdilik ağırlıklı olarak sanayici ve inşaat sektöründen üyelerimizle yola çıktık” diye konuştu.

Üye sayısını 500’e yükselterek halka açılma hedefinden de bahseden Karace, kısa süre-de 120 milyon Türk Lirası tutarındaki sermayeyi 1 milyar Türk Lirası'na yükselteceklerini dile getirdi. İGG ortağı ortağı İZSİAD Başkanı Hasan Küçükkurt, hedeflerinin para kazanan ve yatırım yapan sportif odaklı bir şirket kurmak olduğunun altını çizdi. ESİAD Başkanı Mustafa Karabağlı ise, “İlk ana fikir, gayrimenkul geliştirme. Sigortacılık ve hizmetler sektöründe gelir getirici faaliyetler yaratacağız. Sermayemizi de gayrimenkul fırsatlarında kullanacağız” şeklinde konuştu.