BİZE ULAŞIN : 0555 555 55 55

Bilgi Bülteni 4


Bilgi Bülteni 4

Değerli Ortaklarımız ;

    09.Eylül.2021 tarihinde kurduğumuz şirketimiz, hızla organizasyon yapılanmasını gerçekleştirerek, belirlenen çalışma alanlarınla odaklı komitelerimizi oluşturdu. Gelir Getirici Faliyetler Komitemiz bünyesinde gerçekleştirilen işbirlikleri ile hem ortaklarımıza güvenilir ve makul bedellerle hizmetler sunuldu, hem de şirketimize gelir elde edildi.

    Elbette ki, bu dönemde siz ortaklarımızın ve kamuoyunun en çok merak ettiği alan “Gayri Menkul Yatırımları Komite’ mizin yapacağı çalışmalar idi. Bu hususta şirketimizin kamuoyunda yarattığı etki neticesinde şirketimize proje teklifleri, tapular, ortaklık teklifleri akmaya başladı. Gelen her teklif, her olanak en ince detayına kadar incelendi . Gayrimenkullerin imar durumları, alternatif mimari projeleri, proje finansmanının geri dönme süresi, şirketimize yaratacağı karlılık gibi unsurlar mühendislerimiz, mimarlarımız, şehir planlamacılarımız, mali ve hukuk müşavirlerimiz tarafından masaya yatırıldı. Bu incemeler de şirketimizin temel prensipleri; projenin şirketimizin kamuoyu gücünü artıracak bir cazibeye sahip olması, satılabilir ve makul kar marjı sağlayabilir olması olarak belirlendi. Ayrıca, önünde hukuki sorunları çok olan, çözülme imkanı az olan projelerden uzak duruldu. Ancak, tüm bu çalışmaların devam ettiği dönemde küresel ve ulusal ekonomide yaşanan, faiz-döviz kuruenflasyon kıskacı içinde her alanda olduğu gibi gayrimenkul alanında da öngörülemeyen, bazen mantıkla bağdaşmayan gelişmeler yaşandı, talepler ile karşılaşıldı.

    Tüm bu süreci sabır ve mantık içerisinde, çalışmalarımızı asla gevşetmeden geçirdik. Bugün şirketimizin önünde hepsi birbirinden değerli, hem yatırım cazibesi, hem yapılabilirlik ve pazarlanabilme gücü olan, kar marjları gayet iyi 3 proje vardır ve bu projeler de son adımları atmak üzereyiz. Bu projelerde İzmir Girişim Grubu Yatırım A.Ş olarak gücümüzün yeteceği projeye sadece İGG olarak girerken, rakamsal olarak İGG’nin çok üstüne çıkan projelerde de İGG’nin içinde ortak olarak olacağı yeni yapılanmalar kurguladık.

    Bu çalışmalarımızın kısa sürede sonuçlanacağını düşünmekteyiz. Hatta bu nedenle sizlerin şirket kuruluşu esnasında vermiş olduğunuz sermaye taahhütlerinizin 3.üncü taksitlerini de planlanan zamandan önce talep etmeyi planlamaktayız.

    Sizlere bugüne değin şirketimize karşı göstermiş olduğunuz ilgi, destek ve sabır için teşekkür ederiz. Diliyoruz ki, en kısa sürede sizleri mutlu edecek, güzel haberleri paylaşacağız. Bu projelerden elde edilecek gelirler ile de şirketimizin hepimizin arzu ettiği mali ve finansal güce kavuşacaktır.

Saygılarımızla