BİZE ULAŞIN : 0555 555 55 55

Bilgi Bülteni 1


Bilgi Bülteni 1

Değerli Ortaklarımız ,

Sevgili Dostlarımız ;

Karşıyaka sevgisi ile çıktığımız yol bugün bizleri sadece İzmir’e değil Türkiye’ye örnek olacak bir yapılanmanın önüne getirdi. Türkiye’de özellikle İzmir’de ortaklıklar olmaz, kimse kimseye kolay, kolay parasını emanet etmez, para bulunsa bile aynı vizyon arkasında toplanacak kişi sayısı üçü, beşi geçmez diyenlerin aksine bugün şirketimiz 335 ortağa ve çok güçlü bir sermaye yapısına kavuşmuştur. Bu oluşumda olağanüstü bir gayret sarf eden, inançlarını sinerjiye dönüştürerek bu noktaya gelinmesini sağlayan arkadaşlarımın yanında, her ortağımız da hedeflerimize ve gelecek öngörülerimize güç katmıştır. Her şeyden önce bu projenin ilk girişimcileri olarak oluşturduğumuz Müteşebbis Heyet olarak bu noktaya gelinmesinde az, çok demeden katkısı olan, inancını ve güvenini ortaya koyan herkese şükranlarımızı sunuyoruz.

Bu süreç içinde şirketimizin resmi kuruluşunun gecikmesini soran arkadaşlarımız oldu. Burada şunu açıklamalıyız ki ortaya konan proje duyuldukça, şirketimize ortak olan siz değerli dostlarımızın isimleri toplumda söylendikçe hemen hemen her gün şirketimize katılma yönünde talepler almaya devam ettik. Bu talepleri en objektif kriterler ile değerlendirerek bize güç katacak arkadaşlarımızı da içimize alma gayretimiz neticesinde şirketimizin resmi kuruluşu bu günlere sarktı. Ancak şirketimizi Güzel İzmir’imizin düşman işgalinden kurtuluş günü olan 9 Eylül’de kurmak bizleri ayrıca mutlu etmiştir.

Ancak artık şirketimizin sermaye yapısı ve ortakları gibi ana nüvesi ortaya çıkmış ve şirketimiz resmi olarak tescil edilmiştir.

Bu arada şirketimize Hüseyin Doğan Genel Müdür olarak atanmıştır. Merkezimizin fiili olarak hayat geçmesi ile birlikte başta proje değerlendirme olmak üzere önemli iş süreçlerimiz ile ilgili adımlar belirlenerek, kurumsal bir yapının temel taşları olacak şekilde standardize edilecektir. Elbette ki, böylesine çok katılımlı ve maddi ve manevi anlamda böylesine büyük yapılanmanın iş hayatına girmesi sonrasında neler yapılacağı hususu da merak edilen konulardır.

Şirketimizin ortaklarının demografik özelliklerine bakıldığında, her meslekten, başarılı, vizyoner , yaratıcı, çalışkan insanlardan oluştuğumuzu görmekten gurur ve mutluluk duyuyoruz. Sizler bu şirketin geleceği için gereken en değerli insan kaynağımızsınız. Sizlerin yaratıcılığı, üretkenliği uygun fizibiliteler doğrultusunda şirketimizin çalışma alanlarını oluşturacaktır.

Şirketimizin odaklanacağı ana çalışma alanı Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı yapısı üzerinde olacaktır. Başta kentimiz İzmir olmak üzere tüm yurtta kuracağımız iletişim ağları ile bu alanda çok iddialı bir şirket haline gelmek en büyük hedefimizdir. Özellikle bu alanda yapacağımız karlı ve başarılı atılımlar ile iki sene sonrasına planladığımız halka açılma operasyonumuzu başarı ile gerçekleştireceğimize inanıyoruz. Ortaklarımız içinde Halka Açılma alanında çok üst düzeyde uzmanlıkları olan Dostlarımızın olması da bir başka güvencemizdir.

Şirketimizin geçirdiği bu kuruluş sürecinde üzerinde çalışabileceğimiz, şirketimize ekstra gelir sağlayabilecek alanlar da yavaş, yavaş belirlenmektedir.

Bunlardan ilki ; bugün protokol imzalama aşamasına gelen çalışma alanlarımız sigortacılık sektörüdür. Genel Müdürülüğünü aynı zamanda şirketimizin ortağı olan Özlen Çetinel’in yürüttüğü , Arkas Sigorta, 2001 yılında kurulan, 65 kişilik kadro ile 7 ilde hizmet veren, 30 farklı sigorta şirketi ile çalışan, lokal ve yurtdışı ile de brokerlarla hizmet veren bir şirkettir. Şirketin yaptığı işlerin yüzde 30’u Arkas’ın kendi varlıkları olsa da, kalan yüzde 70’i ise Arkas dışında piyasa müşterilerine sunulan hizmetlerden oluşmaktadır. Arkas Sigorta Türkiye’nin ilk 5 büyük sigorta şirketinden biri olmasının getirdiği güç ile siz ortaklarımıza ve yönlendireceğiniz dostlarınıza, her branşta ayrı, ayrı uzman olan 36 kişilik bir ekip ile en iyi hizmeti, en iyi fiyata sunmakta hazırdırlar. Şirketimiz üzerinden yapılan işlemlerde, şirketimize aktarılacak olan, elde edilen prim komisyonu oranları yüzde 60’ın altında olmayacaktır. Arkas Sigorta ile yapılan toplantılarda en çok dile getirilen husus ise, ortaklarımızın özel kara ve deniz araçlarının sigortalarını dahi bu sistem içine sokabildiğimiz takdirde şirketimize ciddi bir gelir sağlanacağı yönündedir. Henüz resmi bir sözleşme olmamasına rağmen, bazı arkadaşlarımız sanayi tesisleri ile ilgili Arkas Sigorta’dan teklif almaya başlamış, hatta bazı anlaşmalar da yapmışlardır.

Şirketimize katma değer yaratması amacı ile içine gireceğimiz bir başka çalışma alanı da turizm faaliyetleri olacaktır. Şirket ortağımız olan CE-SA Turizm’in sahibi Engin Ceylan ile yapılan görüşmelerde;

Uçak bileti alımlarında THY ile yapılacak TCC programı ile teşvik alınabileceği gibi, alınacak uçak bileti fiyatlarında ise internet üzerindeki fiyatların altında olacaklarını belirtmişlerdir. Ayrıca ; vize işlemlerinde ise şirket ortaklarımıza VİP hizmet sunulacak yurt içi ve yurt dışı otellerde en iyi fiyat garantisi sağlanacaktır. Yurt Dışı Turlar’da ise özel, VİP turlar organize edilebilecek, kongre, sempozyum, seminer, fuar gibi organizasyonlarda şirketimizin gücü ve sinerjisinden faydalanılarak en iyi hizmet , en makul bedellerle sizlere sunulacaktır.

Değerli Ortaklarımız,

Önümüzdeki süreçte , odaklanacağımız bir başka alan ise B Tipi Hisse Senetlerimizin arz edilmesi olacaktır. Kamuoyunda oluşan güven ve inanç küçük yatırımcılarında ilgisini çekmiş, pek çok kişi de bu şirketin içinde olarak geleceklerine yatırım yapmayı istemektedir.

Ayrıca pek çok bankadan ortaklarımıza Şirketimiz Logo’su ile kredi kartı sunma talepleri gelmektedir. Bu çalışma ile de şirket ortaklarının, ailelerinin ve hatta çalışanlarının bu kartları kullanması durumunda ciddi gelir elde edilebileceği öngörüsü değerlendirme aşamasındadır.

Ayrıca Taşıt Tanıma Sistemi ile akaryakıt satışı üzerinden şirketlerinize verilen iskontolar dışında şirketimize binde 5 gelir aktarılması gibi teklifler masamızın üzerindedir.

Değerli Ortaklarımız,

Şirketimiz bir yanda önemli ve büyük projeleri kovalarken, diğer yandan da yukarıda bahsettiğimiz gibi çalışma alanları ile şirketin operasyonel giderlerini karşılama hatta artı kazanç sağlama yönünde titizlikle çalışacaktır. Şirketimizin yarattığı maddi ve manevi güç, oluşturulan lobi gücü pek çok hizmet sunucusunun dikkatini çekmektedir. Önümüze bu yönde daha bir çok teklif geleceğini düşünmekteyiz.

Bahsi geçen tüm bu çalışmalar ve ortaya konabilecek yeni birliktelikler hususunda sözleşmeler gerçekleştiğinde sizlere detaylı bilgiler sunulacaktır. Ancak unutulmamalıdır ki, tüm bu çalışma alanlarında istenen ve beklenen başarının yakalanması ancak sizlerin bu konudaki ilgisi ve desteği ile mümkündür. Bu nedenle şirketimiz ile ortak çalışma geliştiren şirketlerin verdikleri hizmetleri de değerlendirme portföylerinize almanızı bekliyoruz.

Sizlerin bugüne değin gösterdiğiniz güven ve inancın yanında ortaya koyduğunuz maddi katılımlarla bugün sadece bizlere değil İzmir kamuoyuna umut vadeden şirketimizi çok güzel günlerin beklediğine olan inancımız içinde hepinize sevgi ve saygılarımızı sunarız. Müteşebbis Heyet